Nova Pro Scala
zawias chemoodporny
Vionaro
DWD XP
Tavinea Sorto
Wszystkie wspaniałe rzeczy w meblarstwie są proste i mogą być wyrażone pojedyńczym słowem: estetyka, jakość, ponadczasowość, innowacyjność,... GRASS

Ekskluzywne, meblowe systemy uchylno-przesuwne MonoFlat.GammaFittings logo

LAMP logo

Zwei L logo

 

Sugatsune logo

 

Ekskluzywne, meblowe systemy uchylno-przesuwne MonoFlat

 

Ekskluzywne systemy uchylno-przesuwne MonoFlat zajmują szczególne miejsce w ofercie Sugatsune. Idealnie sprawdzają się w przestrzeni mieszkaniowej.

 

Ekskluzywne systemy otwierania w meblach domowych

 

A także w przestrzeni komercyjnej:

Ekskluzywne meblowe systemy otwierania we wnętrzach komercyjnych

 

Zaprojektowano je z myślą o sytuacjach, gdzie dostęp do wnętrza szafki jest utrudniony z powodu nietypowej konstrukcji mebla lub z powodu ograniczonej przestrzeni (np. ciasne pomieszczenia).

 

Meblowe systemy otwierania do ciasnych pomieszczeń Lin X

 

Sprawdzą się również w miejscach, gdzie zastosowanie tradycyjnych systemów otwierania, np. zawiasów byłoby problematyczne, niekomfortowe, a czasem nawet stanowiłoby zagrożenie dla użytkowników.

 

Bezpieczne meblowe systemy otwierania

 

Systemy te są również ciekawym uzupełnieniem lub zamiennikiem dla standardowych systemów meblowych. Dzięki nim również zaprojektujemy i wykonamy drzwi ukryte, np. w garderobach czy spiżarniach kuchennych. Wszystkie modele posiadają wbudowany cichy domyk zapewniający płynną i cichą pracę. Dla jeszcze większego komfortu użytkowania niektóre z nich posiadają również spowalniacz, który aktywuje się przy otwieraniu. Dzięki tym wszystkim cechom MonoFlat są systemami wyjątkowymi, których zamienników próżno szukać w ofertach innych producentów okuć i akcesoriów meblowych. Seria MonoFlat (co dosłownie znaczy jednopłaszczyznowe) dzieli się na trzy grupy: Lin-X , FAD , oraz Unison .

 

Najliczniejszą grupę stanowią systemy MonoFlat Lin-X , jednak z uwagi na duże podobieństwo do MonoFlat FAD omówię je razem.

Meblowe systemy otwierania Lin X i FAD

Konstrukcja ramion Lin-X i FAD umożliwia boczne wychylenie drzwi w niewielkim promieniu, co idealnie sprawdza się w przypadku ciasnych przestrzeni, które uniemożliwiają zastosowanie tradycyjnych zawiasów meblowych.

 

Ukryte meblowe systemy otwierania

 

Głównymi elementami systemów są dwa lub trzy ramiona (w zależności od wysokości frontu) i pionowy drążek lub listwa, która je łączy. Dzięki takiemu połączeniu ramiona pracują równo co znacząco poprawia płynność zamykania i otwierania frontu. Wszystkie LIN-X i FAD posiadają regulację w trzech płaszczyznach.

 

Najmniejszym modelem jest Fad 5 .

 

Meblowy system otwierania do niewielkich pomieszczeń FAD 5

Jest to mechanizm do zadań specjalnych typu „mission impossible dla innych meblowych systemów otwierania”. Idealnie sprawdzi się np. w łazienkach i innych czasem niewielkich pomieszczeniach, gdzie każdy metr zabudowy jest na wagę złota, a gdzie standardowe rozwiązania sobie nie poradzą. FAD-5 potrzebuje niecałe 14cm miejsca do bezkolizyjnego otwarcia frontu. Front może mieć szerokość 270-350mm i wysokość 260-650mm. Dla poprawnego działania systemu waga frontu nie powinna przekraczać 5kg. Możemy go zastosować do frontu o grubości 15-20mm.

Meblowy mechanizm otwierania do niewielkich pomieszczeń FAD 5

Lin-X450 i Lin-X600 to dość podobne do siebie modele. Różnią się jedynie kilkoma parametrami.

Meblowy system otwierania Lin X450 i Lin X600

Najczęściej stosowane w zabudowie kuchennej narożnej, ale również sprawdzają się w prostej linii frontów.

Ekskluzywne narożne meblowe systemy otwierania Lin X

 

Lin-X450 stosujemy do frontów o szerokości 400-500mm. Maksymalna waga frontu nie powinna przekraczać 17kg.

Konkretny model dopasowujemy do wysokości i wagi frontu. Do dyspozycji mamy 15 wariantów tego modelu.

Lin-X450 potrzebuje niecałe 24cm miejsca do bezkolizyjnego otwarcia frontu.

Lin-X600 stosujemy do frontów o szerokości 550-650mm. Maksymalna waga frontu w tym wypadku nie powinna być większa niż 24kg. W przypadku tego modelu mamy do wyboru 13 wariantów. Lin-X600 potrzebuje niecałe 32cm miejsca do bezkolizyjnego otwarcia frontu.

W obu przypadkach wysokość frontu to 600-2400mm. i grubość frontu 15-24mm.

 

System działania FAD-20 jest bardzo podobny jak u poprzedników, jednak różnią się trochę konstrukcyjnie. Dwa ramiona FAD-20 montowane są do wieńców korpusu, a nie do boków jak w przypadku FAD-5 i Lin-X .

 

Meblowy system otwierania Fad 20

FAD-20 stosujemy do frontów o szerokości 500-550mm przy wysokości frontu 1000-2420mm. Maksymalna waga frontu nie powinna przekraczać 20kg, a grubość 35mm. Do bezkolizyjnego otwarcia frontu potrzebujemy około 40cm wolnego miejsca przed zabudową.

Lin-X800 to jedna z nowości w tym segmencie.

Ekskluzywny meblowy system otwierania szaf Lin X800

Mamy do wyboru dwa modele. Standardowy, który możemy zastosować do wysokości frontu 1600-2400mm i wersję H która poradzi sobie z wysokością frontu do 2980mm. W obu przypadkach szerokość frontu to 750-850mm. Waga nie może przekraczać 40kg. Grubość frontu od 24-40mm. W przypadku modelu 800 mamy do wyboru dwa kolory: biały i czarny.

Kolorystyka meblowych ekskluzywnych systemów otwierania Lin X800 i Lin X1000

Lin-X1000 to laureat prestiżowej nagrody Red Dot (taki Oskar designu).

Ekskluzywny system otwierania drzwi ukrytych do garderoby Lin X1000

Jest to najmocniejszy model w grupie Lin-X oraz FAD . Maksymalna szerokość frontu do jakiego możemy go zastosować to 1100mm. Wysokość maksymalna frontu to 2980mm. Waga maksymalna 90kg. Grubość frontu nie może przekroczyć 40mm. Również w tym wypadku mamy do wyboru dwa kolory: biały i czarny.

 

Modele Lin-X800 i Lin-X1000 są bardzo często stosowane w garderobach, szafach, oraz do drzwi ukrytych.

 

Ostatnim systemem z tej grupy to MonoFlat Unison , w skrócie MFU1200 . Jest on następcą poprzedniej wersji MFU1000 . Mechanizm został wzmocniony, aby można było go zastosować do większych i cięższych frontów. Dodano również dodatkowy spowalniacz wspomagający otwieranie frontu dla jeszcze lepszej kultury pracy.

 

Ekskluzywny system do drzwi przesuwnych MFU1200

Mamy do wyboru dwie wersje: do wagi frontu maks. 40kg oraz 70kg.

Meblowy system do przesuwnych drzwi ukrytych Sugatsune Unison

Maksymalna szerokość frontu do jakiego możemy zastosować ten system to 1200mm, natomiast wysokość 2700mm. Jego zasada działania jest kompletnie inna od poprzednich MonoFlat . Otwarcie następuje przez wypchnięcie frontu, a następnie przesunięcie go do boku jak na poniższej ilustracji.

Ekskluzywny system otwierania do przesuwnych frontów meblowych MFU1200

MFU stosuje się przede wszystkim do drzwi ukrytych, przejściowych np. do garderób.

Systemy z grupy MonoFlat to nie jedyne mechanizmy w ofercie Sugatsune, które zaskakują swoimi możliwościami. Kolejna grupa, która zostanie omówiona w następnym wpisie to systemy do frontów kieszeniowych, czyli tzw. pocket door – ALT .

BHG Znak

Gamma Fittings Sp. z o.o.
15-545 Białystok, ul. K.Ciołkowskiego 24/2
rafal@gammafittings.pl
Tel +48 784 874 809

W naszej ofercie
zawiasy grass
zawias chemoodporny
zawias MB-2000
zawias laboratoryjny
zawias chemoodporny Grass
Polecane strony
GRASS
HETAL
SUGATSUNE
Ponadto w naszej ofercie: szuflada Vionaro, szuflada Nova Pro, szuflada Scala, szuflada DWD, szuflada DWD XP, podnośniki Kinvaro, prowadnice Dynamoov, prowadnice Dynapro, System Tipmatic Soft-Close, Tiomos, Kinvaro D, Tiomos H, zawiasy Tiomos, Nova Pro Scala, szuflada Grass, prowadnice Grass, okucia Grass, okucia Hetal, akcesoria Grass, akcesoria Hetal, zawiasy Grass, szuflada Grass, prowadnice Grass, systemy narożne Grass, nerki Grass, klapy Grass, podnośniki Grass, zawieszki Grass, zawieszki Hetal, zawiasy Tiomos, zawiasy Nexis, zawiasy chemoodporne, zawiasy specjalne, zawiasy MB, szuflada Vionaro, szuflada Nova Pro, szuflada Scala, szuflada Deluxe, szuflada Classic, szuflada DWD, szuflada DWD XP, podnośniki Kinvaro, klapy Kinvaro, podnośniki klapowe Grass, prowadnice Dynamoov, prowadnice Dynapro, zawieszki SH, Quaturis nerka, Quaturis karuzela, systemy narożne nerka, systemy narożne nerka Quaturis,systemy narożne karuzela, systemy narożne karuzela Quaturis, organizator Tavinea, organizator Tavinea Sorto, organizator Tavinea Optima, organizator Sorto, organizator Optima, System Tipmatic Soft-Close, System Tipmatic, System Soft-Close, zawias Tiomos do klap, Tiomos H, Tiomos hiden, Tiomos night, Kinvaro D-M, Kinvaro D-S, Kinvaro D, Quaturis 71, Quaturis L, Nova Pro, Nova Pro Scala, Vionaro, Integra Top, Tipmatic, Soft Close, sensomatic,Tavinea 91, DWD, DWD XP, Grass, Hetal, Mirro, Tiomos M9, Tiomos M0, Nexis Mirro, zawias klasyczny, zawias retro, Scala Cristal, Scala Cristal plus, Vionaro ID, Grass płytka montażowa, Grass płytka nośna, Grass blacha montażowa, Hetal płytka montażowa, Hetal płytka nośna, Hetal blacha montażowa, wiertarki Grass, Maszyny Grass, Tecmator, Tecmator RP, Tecmator RM, Tecmator ZP, Tecmator ZMV, Ganileos.
Szanowny Gościu

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie zgody poprzez kliknięcie na przycisk „wyrażam zgodę”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i może być cofnięte w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

25 maja 2018 roku zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej wejdzie w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych. W związku z tym, informujemy o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Jakich danych dotyczy zgoda?

Zgoda dotyczy danych osobowych, które są zbierane w ramach korzystania przez użytkownika ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności strony internetowej GammeFittings.pl, w tym zapisywanych w plikach cookies, oraz w trakcie przesyłana zapytania do naszej firmy poprzez formularz kontaktowy<br>

- Imię Nazwisko
- Nazwa firmy
- Adres IP

Kto będzie administratorem Twoich danych osobowych?

Administratorami Twoich danych będzie:

Gamma Fittings Sp. z o.o.
ul. K.Ciołkowskiego 24/2, 15-545 Białystok
NIP 542 323 90 18

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane osobowe?

Przetwarzamy te dane w celach :

- Kontaktu, odpowiedzi na wiadomości email,
- Zawarcia i wykonania umowy,
- Wykonania usługi,
- Wykonania przypadających nam obowiązków prawnych,
- Ustalenia obrony i dochodzenia roszczeń,
- Marketingu bezpośredniego,
- Statystyk oglądalności strony internetowej

Komu zgodnie z prawem możemy przekazać Twoje dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania w przypadku wystąpienia przez nich z wnioskiem do naszej firmy.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, poprawienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wycofanie zgody na przetwarzanie danych można zrobić korzystając z poniższego kontaktu.

Drogą elektroniczną:
E-mail: biuro@gammafittings.pl

Korespondencyjnie:
Gamma Fittings Sp. z o.o.
ul. K.Ciołkowskiego 24/2, 15-545 Białystok
Z dopiskiem: „OCHRONA DANYCH”.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Podane przez państwa dane osobowe przetwarzamy w następujących celach:

- Zawarcia i wykonania umowy,
- Wykonania usługi,
- Wykonania przypadających nam obowiązków prawnych,
- Ustalenia obrony i dochodzenia roszczeń,
- Marketingu bezpośredniego.

Podane dane zbierane i przetwarzane są przez nas tylko w zakresie niezbędnym do realizacji celów do jakich zostały zebrane oraz tych wynikających z przepisów prawa.