Nova Pro Scala
zawias chemoodporny
Vionaro
DWD XP
Tavinea Sorto
Wszystkie wspaniałe rzeczy w meblarstwie są proste i mogą być wyrażone pojedyńczym słowem: estetyka, jakość, ponadczasowość, innowacyjność,... GRASS

Szuflada Nova Pro ScalaSzuflada Nova Pro Scala

Szuflada Nova Pro Scala to najnowsza propozycja z grupy systemów jezdnych Grass. Powstała ona na bazie istniejących już wiele lat szuflad Nova Pro Classic oraz Nova Pro Deluxe. Są to standardowe szuflady o bardzo dobrych właściwościach jezdnych, stosowane najczęściej w domach jako szuflady kuchenne i łazienkowe. Systemy te były bardzo dobrze przyjęte przez klientów, więc teoretycznie nie było powodów, aby je zmieniać. Jednak postęp technologiczny oraz zmieniające się trendy i coraz bardziej rosnące oczekiwania klientów nie pozwalają na stagnację takim firmom jak Grass.

 

 

Wyjątkowe rozwiązania produktowe są wynikiem ciągłej innowacyjności i świadomości potrzeb klientów. Jednocześnie rozsądnie jest podążać ścieżką sukcesu i jednocześnie rozwijać produkty, które stały się wizjonerskimi innowacjami. Dlatego dla konstruktorów ważne było, aby wszelkie zmiany były dobrze przemyślane. Z tego względu zachowano sprawdzoną technologię wewnątrz, jednocześnie zapewniając projektantom mebli maksymalnie możliwy zakres ich kreatywności. Dało to początek ewolucji opartej na dobrze znanej koncepcji Nova Pro.

Nova Pro Scala wyróżnia się na tle swoich poprzedników Classic i Deluxe nie tylko formą, ale także wieloma ulepszeniami technicznymi, zarówno dużymi, jak i małymi. Szuflady Nova Pro Scala są delikatnie hamowane przez amortyzator płynny. Specjalnie opracowany, zaawansowany technologicznie płyn sprawia, że ​​ruch zamykania jest delikatniejszy i bardziej jednolity niż kiedykolwiek wcześniej. I to jedyne zmiany na jakie zdecydowano się w prowadnicach. Nośność została zachowana, czyli w standardzie 40kg lub wersja wzmocniona – 70kg. Prowadnice posiadają wbudowaną synchronizację, czyli wszystkie segmenty prowadnic pracują równo, płynnie i cicho, bez irytującego hałasu. Prowadnice Nova Pro posiadają najniższy współczynnik siły jaką należy włożyć w otwarcie szuflad. Wynosi on zaledwie 20N. Dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzają się, kiedy mamy zamontowane uchwyty korytkowe czy krawędziowe.

 

 

Największe zmiany zaszły natomiast w bokach. Zacznijmy od koloru. W poprzednich wersjach mieliśmy do wyboru dwa kolory: szary oraz biały. Podwójnie nałożony kolor był dodatkowo zabezpieczony lakierem bezbarwnym. W przypadku wersji Scala mamy do wyboru już trzy kolory w wersji mat, które zostały odpowiednio nazwane i scharakteryzowane.
Nova Pro Scala w kolorze Stone – kamień jako symbol wieczności, wyraz ponadczasowości i naturalnej siły, która zdaje się opierać wszelkim wpływom zewnętrznym. W standardowym nazewnictwie kolorów to antracyt.

 

 

Nova Pro Scala w kolorze Ice - lód. Naturalna czystość lodu i śniegu, wyjątkowe odbicie światła i delikatna faktura powierzchni - wszystko to zainspirowało nas do stworzenia koloru śnieżno białego. Ten elegancki odcień neutralizuje, rozjaśnia i ożywia.

 

 

Nova Pro Scala w kolorze Silver – srebrny. Jasne, metaliczne kolory, delikatne struktury i satynowe wykończenia - to cechy nowoczesnego wzornictwa. Ten kolor umożliwia przeniesienie tej zasady wzornictwa do wnętrza mebli. Ten elegancki odcień intuicyjnie harmonizuje i unowocześnia.

 

 

 

Jak już można zauważyć na powyższych zdjęciach zmienił się wygląd zewnętrzny boku. W wersji Deluxe był on lekko opływowy, bez zaznaczonych krawędzi. W wersji Classic krawędź była zaznaczona w połowie wysokości boku i była zacięta pod kątem 45°. Natomiast w wersji Scala jest ona zacięta pod kątem 90°. Różnica szerokości między tą częścią szerszą, a węższą wynosi 8mm. Ten niespełna jeden centymetr daje nam niemal nieograniczone możliwości personalizacji wyglądu szuflady pod konkretne preferencje klienta, np. poprzez nałożenie listew ozdobnych w postaci profili L, które można mocować magnetycznie lub za pomocą kleju. W standardzie klient dostaje ładnie zaznaczony metalowy bok, ale w wersji, nazwijmy ją, bonusowej możemy łącząc metal z drewnem stworzyć coś indywidualnego. Coś z czego każdy klient będzie bardziej zadowolony. Coś co podkreśli jeszcze bardziej charakter danego mebla, a właścicielowi da satysfakcję z posiadania czegoś własnego i niepodrabialnego.

 

 

Kolejną, równie ważną cechą, dzięki której Nova Pro Scala jest jedną z najlepszych szuflad na świecie jest możliwość budowania wysokich szuflad. W wersjach Classic i Deluxe mieliśmy do wyboru wysokości pełnego boku H90 i H122. Jedynie Nova Pro Classic miała tzw. szufladę piekarnikową o wysokości H63. Dodatkowo mogliśmy zbudować szufladę wysoką stosując relingi okrągłe lub prostokątne, oraz relingi „Y” z dodatkowym wspornikiem. W przypadku szuflad Nova Pro Scala możliwości mamy o wiele więcej.

Scala H63 – szuflada piekarnikowa.

 

 

Instrukcja montażu Nova Pro Scala H63

Scala H90 – szuflada niska.

 

 

 

Instrukcja montażu Nova Pro Scala H90

Scala H90 + relingi prostokątne.

 

 

Relingi są zapinane na tylnej ściance na własnych mocowaniach.

 

 

 

Instrukcja montażu Nova Pro Scala H90 + relingi prostokątne

Scala H90 + relingi prostokątne ze wspornikiem (tzw. „Y”). Są stosowane w szufladach wysokich. Dodatkowy wspornik zwiększa stabilność frontu szuflady.

 

 

Instrukcja montażu Nova Pro Scala H90 + relingi prostokątne ze wspornikiem

Scala H122 – szuflada średnia.

 

 

Instrukcja montażu Nova Pro Scala H122

Scala H186 – szuflada wysoka.

 

 

 

 

 

Instrukcja montażu Nova Pro Scala H186

Scala H250 – szuflada wysoka. Często stosowana jako szuflada śmietnikowa.

 

 

 

Instrukcja montażu Nova Pro Scala H250

Scala Cristal – H184. Dodatkowe mocowania pozwalają na montaż wkładu o wysokości 94mm i grubości 8mm.

 

 

 

 

Instrukcja montażu Nova Pro Scala Cristal H184

Scala Cristal Plus – H184. Kolejna propozycja z możliwością adaptacji wkładu np. szklanego. Wysokość wypełnienia wynosi 140mm. Grubość 8mm. W tym wypadku jest to pełny profil boku, a nie jak w przypadku poprzednika bok + mocowania. Montaż i demontaż wkładu odbywa się zupełnie beznarzędziowo.

 

 

 

 

 

 

 

 

Instrukcja montażu Nova Pro Scala Cristal Plus H184

Szuflady wewnętrzne to opcja, która również przeszła metamorfozę. Odsetek wysokich frontów zakrywających wewnętrzne szuflady gwałtownie rośnie, ponieważ dzięki wysokim frontom nowoczesne meble stają się jeszcze bardziej purystyczne. Zminimalizowanie ilości zewnętrznych frontów zapewnia bardziej jednorodny projekt. Nova Pro Scala oferuje naprawdę atrakcyjne rozwiązanie dla tych konkretnych zastosowań: eleganckie i smukłe wewnętrzne fronty szuflad są idealnie dopasowane do formy i koloru boków. Dzięki grubości zaledwie 8 mm aluminiowe panele przednie dodają estetyki szufladom Nova Pro Scala. Wszystkie widoczne elementy z tworzywa, które używano w wersji Classic i Deluxe zostały wyeliminowane. W szufladzie Nova Pro Scala panel wewnętrzny jest profilem zamkniętym, który tnie się na wymiar. Krańce panelu zabezpiecza się eleganckimi i dyskretnymi zaślepkami. Sam panel montowany jest do szuflady na te same zaczepy montażowe jak w szufladach zewnętrznych.

 

 

 

W ofercie znajdziemy dwie wysokości paneli (frontów) wewnętrznych:

Scala wewnętrzna niska – H90.

 

 

Instrukcja montażu Nova Pro Scala wewnętrzna H90

Scala wewnętrzna niska – H90 + relingi prostokątne.

 

 

Instrukcja montażu Nova Pro Scala wewnętrzna H90 + relingi prostokątne

Scala wewnętrzna wysoka – H186.

 

 

Instrukcja montażu Nova Pro Scala wewnętrzna H186

Scala wewnętrzna wysoka Cristal Plus – H186 (z wypełnieniem).

 

 

Instrukcja montażu Nova Pro Scala wewnętrzna Cristal Plus H186

Do czasu powstania szuflady Nova Pro Scala mieliśmy do wyboru dwie możliwości otwierania: Soft-close (czyli miękki domyk), oraz Tipmatic (czyli system do frontów bezuchwytowych gdzie otwieranie odbywa się na zasadzie naciśnięcia frontu). Ewolucja szuflady Nova Pro wpłynęła również na komfort otwierania. Powstała trzecia możliwość, która była połączeniem dwóch istniejących już systemów. Opcję tą nazwano Tipmatic Soft-close. Nowe rozwiązanie mechaniczne optymalnie łączy system bezuchwytowy otwierania frontu ze standardowym hamulcem. System wraz z aktywatorem montuje się szybko, łatwo i beznarzędziowo (3). Siła wypychacza jest regulowana trójstopniowo, dzięki czemu system można idealnie dostosować do ciężaru szuflady (2). Duża strefa aktywacji zapewnia również optymalną łatwość obsługi. Tipmatic Soft-close oferuje jeszcze jedną funkcjonalną zaletę, małą minimalną przednią szczelinę 2,5 mm i zintegrowaną, beznarzędziową regulację głębokości (4). Do szuflad o szerokości powyżej 600mm w celu poprawnego działania systemu należy zamontować drążek synchronizacji systemu Tipmatic Soft-close (1).

 

 

 

 

Instrukcja montażu Tipmatic Soft-close

Zróżnicowanie to modne hasło naszych czasów. W wielu obszarach coraz ważniejsze staje się nie tylko odróżnianie produktów i usług bezpośrednich konkurentów, ale także zróżnicowanie ofert w celu uwzględnienia różnych potrzeb, wymagań, grup docelowych czy segmentów cenowych. W tych kwestiach Nova Pro Scala oferuje niezliczone możliwości.

 

 

Tendencja do zanikania granic między kuchnią, salonem i jadalnią jest coraz wyraźniejsza. Układ architektoniczny domu, w którym fizycznie oddzielono czynności życiowe, został zastąpiony wielofunkcyjnymi przestrzeniami mieszkalnymi. Nowoczesne meble muszą współgrać z tymi obszarami. A systemy ruchu muszą spełniać zupełnie nowe wymagania.

 

 

Łazienka wraz z sypialnią to z pewnością najbardziej intymna strefa w przestrzeni życiowej. To obszar, w którym przeważnie spędzamy czas samotnie, obszar przeznaczony na mycie, higienę, urodę, kosmetykę i regenerację. To miejsce, do którego się udajemy odpocząć i orzeźwić. Systemy zastosowane w tych pomieszczeniach również dawać poczucie komfortu.

 

 

Podobnie jak w kuchni, w łazience jest woda i wilgoć, co oznacza, że ​​meble. systemy ruchu i organizery muszą spełniać specjalne wymagania. Nova Pro Scala jest optymalnie wyposażona, aby spełnić te potrzeby, ponieważ zewnętrzna powłoka szuflad jest wykonana z jednego kawałka stali i dodatkowo podwójnie powlekana.

 

 

 

 

Również organizacja szuflad przeszła metamorfozę. Stworzono kompaktowy system wyposażenia wnętrza składający się z przegród oraz różnych form, np. na noże, na folię, itp. System nazwano Tavinea Sorto.

 

 

Tavinea Optima to druga propozycja organizacji szuflad. Elastyczne elementy dzielą przestrzeń szuflady według indywidualnych preferencji użytkownika. Przegródki można dowolnie regulować bez użycia narzędzi.

 

 

Więcej o tych dwóch systemach podziału szuflad napiszemy w oddzielnym wpisie Organizacja szuflad.

Na koniec warto również wspomnieć, że w 2016 roku szuflada Nova Pro Scala otrzymała nagrodę German Design. Jest to prestiżowa nagroda przyznawana przez niemieckie Ministerstwo Gospodarki i Techniki. Została ona przyznana w kategorii „Doskonały projekt produktu - przemysł”.

 

Gamma Fittings Sp. z o.o.
15-545 Białystok, ul. K.Ciołkowskiego 24/2
rafal@gammafittings.pl
Tel +48 784 874 809

W naszej ofercie
zawiasy grass
zawias chemoodporny
zawias MB-2000
zawias laboratoryjny
zawias chemoodporny Grass
Polecane strony
GRASS
HETAL
SUGATSUNE
Ponadto w naszej ofercie: szuflada Vionaro, szuflada Nova Pro, szuflada Scala, szuflada DWD, szuflada DWD XP, podnośniki Kinvaro, prowadnice Dynamoov, prowadnice Dynapro, System Tipmatic Soft-Close, Tiomos, Kinvaro D, Tiomos H, zawiasy Tiomos, Nova Pro Scala, szuflada Grass, prowadnice Grass, okucia Grass, okucia Hetal, akcesoria Grass, akcesoria Hetal, zawiasy Grass, szuflada Grass, prowadnice Grass, systemy narożne Grass, nerki Grass, klapy Grass, podnośniki Grass, zawieszki Grass, zawieszki Hetal, zawiasy Tiomos, zawiasy Nexis, zawiasy chemoodporne, zawiasy specjalne, zawiasy MB, szuflada Vionaro, szuflada Nova Pro, szuflada Scala, szuflada Deluxe, szuflada Classic, szuflada DWD, szuflada DWD XP, podnośniki Kinvaro, klapy Kinvaro, podnośniki klapowe Grass, prowadnice Dynamoov, prowadnice Dynapro, zawieszki SH, Quaturis nerka, Quaturis karuzela, systemy narożne nerka, systemy narożne nerka Quaturis,systemy narożne karuzela, systemy narożne karuzela Quaturis, organizator Tavinea, organizator Tavinea Sorto, organizator Tavinea Optima, organizator Sorto, organizator Optima, System Tipmatic Soft-Close, System Tipmatic, System Soft-Close, zawias Tiomos do klap, Tiomos H, Tiomos hiden, Tiomos night, Kinvaro D-M, Kinvaro D-S, Kinvaro D, Quaturis 71, Quaturis L, Nova Pro, Nova Pro Scala, Vionaro, Integra Top, Tipmatic, Soft Close, sensomatic,Tavinea 91, DWD, DWD XP, Grass, Hetal, Mirro, Tiomos M9, Tiomos M0, Nexis Mirro, zawias klasyczny, zawias retro, Scala Cristal, Scala Cristal plus, Vionaro ID, Grass płytka montażowa, Grass płytka nośna, Grass blacha montażowa, Hetal płytka montażowa, Hetal płytka nośna, Hetal blacha montażowa, wiertarki Grass, Maszyny Grass, Tecmator, Tecmator RP, Tecmator RM, Tecmator ZP, Tecmator ZMV, Ganileos.
Szanowny Gościu

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie zgody poprzez kliknięcie na przycisk „wyrażam zgodę”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i może być cofnięte w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

25 maja 2018 roku zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej wejdzie w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych. W związku z tym, informujemy o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Jakich danych dotyczy zgoda?

Zgoda dotyczy danych osobowych, które są zbierane w ramach korzystania przez użytkownika ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności strony internetowej GammeFittings.pl, w tym zapisywanych w plikach cookies, oraz w trakcie przesyłana zapytania do naszej firmy poprzez formularz kontaktowy<br>

- Imię Nazwisko
- Nazwa firmy
- Adres IP

Kto będzie administratorem Twoich danych osobowych?

Administratorami Twoich danych będzie:

Gamma Fittings Sp. z o.o.
ul. K.Ciołkowskiego 24/2, 15-545 Białystok
NIP 542 323 90 18

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane osobowe?

Przetwarzamy te dane w celach :

- Kontaktu, odpowiedzi na wiadomości email,
- Zawarcia i wykonania umowy,
- Wykonania usługi,
- Wykonania przypadających nam obowiązków prawnych,
- Ustalenia obrony i dochodzenia roszczeń,
- Marketingu bezpośredniego,
- Statystyk oglądalności strony internetowej

Komu zgodnie z prawem możemy przekazać Twoje dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania w przypadku wystąpienia przez nich z wnioskiem do naszej firmy.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, poprawienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wycofanie zgody na przetwarzanie danych można zrobić korzystając z poniższego kontaktu.

Drogą elektroniczną:
E-mail: biuro@gammafittings.pl

Korespondencyjnie:
Gamma Fittings Sp. z o.o.
ul. K.Ciołkowskiego 24/2, 15-545 Białystok
Z dopiskiem: „OCHRONA DANYCH”.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Podane przez państwa dane osobowe przetwarzamy w następujących celach:

- Zawarcia i wykonania umowy,
- Wykonania usługi,
- Wykonania przypadających nam obowiązków prawnych,
- Ustalenia obrony i dochodzenia roszczeń,
- Marketingu bezpośredniego.

Podane dane zbierane i przetwarzane są przez nas tylko w zakresie niezbędnym do realizacji celów do jakich zostały zebrane oraz tych wynikających z przepisów prawa.