Nova Pro Scala
zawias chemoodporny
Vionaro
DWD XP
Tavinea Sorto
Wszystkie wspaniałe rzeczy w meblarstwie są proste i mogą być wyrażone pojedyńczym słowem: estetyka, jakość, ponadczasowość, innowacyjność,... GRASS

Zawiasy do ciężkich frontów meblowychZawiasy do ciężkich frontów meblowych

 

W ostatnim czasie temat ciężkich frontów meblowych i zawiasów do nich używanych, pojawiał się dość często na różnych grupach tematycznych, na popularnym portalu społecznościowym. Z opinii wynika, że większa część komentujących z nich nie korzysta, ponieważ nie wie o ich istnieniu i radzą sobie w inny, niekoniecznie zgodny z zaleceniami producentów okuć, sposób. Dlatego postanowiliśmy przybliżyć te rozwiązania.

Poniższa grafika przedstawia wykres parametrów frontu i ilość zawiasów użytych do podanych wartości. Wykres ten wygląda podobnie u większości producentów zawiasów meblowych. Możemy na niej zauważyć jedną wartość stałą. Mianowicie szerokość frontu. Niezależenie od wagi, wysokości frontu i ilości zawiasów wynosi ona 600mm. Jeśli parametry frontu wykraczają poza powyższe wartości to zazwyczaj producenci mebli radzą sobie dodając kolejne zawiasy, co na krótką metę problem rozwiązuje, ale wizualnie nie wygląda korzystnie. Dodatkowo taki zabieg najbardziej obciąża zawias górny, co może skutkować jego krótszą żywotnością.

 

Zawiasy do ciężkich frontów meblowych

 

Pierwsza propozycja rozwiązująca problem wagi frontu jest zawias Olympia H360. Jest to produkt japońskiego producenta okuć, Sugatsune. Wykres zamieszczony poniżej przedstawia możliwości obciążenia tych zawiasów przy poszczególnych wysokościach frontu.

 

Zawiasy do ciężkich frontów meblowych

 

Przenoszenie większych obciążeń to nie jedyna mocna strona tych zawiasów. Olympia H360 jest również przewidziany do grubych korpusów i frontów. Zawias posiada puszkę 40mm, a nie jak większość, 35mm. Maksymalne nałożenie na korpus to 26mm. Maksymalna grubość frontu w przypadku tego zawiasu to 34mm. Innymi atutami tych zawiasów na pewno są, trzy typy nałożenia na korpus, gdzie każdy ma hamulec wbudowany z możliwością jego regulacji aż w 5 stopniach. Większość zawiasów meblowych montuje się do prowadnika zaczynając od przodu i naciskając dopiero tył. Oczywiście nie jest to kłopotliwe kiedy mamy dwie sztuki we froncie. Problem z zapięciem zaczyna się jeśli mamy ich np. pięć sztuk. W przypadku zawiasów Olympia montaż jest bardzo prosty i odbywa się poprzez dociśnięcie zawiasu od góry. Dodatkowo czteropunktowy montaż prowadnika czyni ten zawias jednym z mocniejszych na globalnym rynku.

 

Zawiasy do ciężkich frontów meblowych

 

Drugim zawiasem z oferty Sugatsune, który warty jest uwagi to J95. Jest to jedyny zawias puszkowy na rynku, który w konfiguracji dwóch sztuk na front, poradzi sobie z wagą 25kg i szerokością 800mm. Jeśli dodamy kolejny zawias, będziemy mogli powiesić na nich front o wadze 40kg i szerokości 900mm. W obu wariantach wysokość maksymalna frontu nie może przekroczyć 2400mm. Średnica puszki zawiasu to 40mm.

 

Zawiasy do ciężkich frontów meblowych

 

Jest to zawias nie tylko do dużych i ciężkich frontów z płyty, czy drewna, ale jest to jedyny zawias puszkowy, który możemy użyć do ciężkich frontów ze szkła o grubości 8 i 10mm.

 

Zawiasy do ciężkich frontów meblowych

 

Do montażu w szkle zawias potrzebuje dodatkowego adaptera. Oprócz roli konstrukcyjnej, adaptery są również elementem dekoracyjnym. Duży wybór różnych kolorów i faktur pozwala na ich dopasowanie do różnych projektów mebli.

 

Zawiasy do ciężkich frontów meblowych

 

Zawiasy J95 występują w dwóch kolorach: niklowanym, oraz w bardzo popularnym w ostanim czasie, ciemnym. Trzy rodzaje nałożenia zawiasu, nakładany, bliźniaczy, oraz wewnętrzny pozwalają na swobodę w projektowaniu różnych frontów. Bardzo często są stosowane do drzwi ukrytych w kuchennych spiżarniach.

 

Zawiasy do ciężkich frontów meblowych

 

Poniżej projekty, gdzie zawiasy J95 znalazły zastosowanie:

 

Zawiasy do ciężkich frontów meblowych

 

 

Zawiasy do ciężkich frontów meblowych

 

https://www.facebook.com/Zak%C5%82ad-Stolarski-Kazimierz-Dorsch-104390284623852/

 

J95 nie posiada zintegrowanego cichego domyku. Rozmiar zawiasu nie pozwala na umieszczenie w nim hamulca o odpowiedniej mocy. W tym wypadku należy użyć zewnętrzny moduł DC-200. Siłownik występuje w dwóch mocach i kolorach.

 

Zawiasy do ciężkich frontów meblowych

 

Sugatsune przez lata rozwijało i poszerzało grupę zawiasów do ciężkich frontów. W ostatnim czasie dołączyła do niej seria zawiasów J160. Kluczową innowacją jest to, że J160 otwiera się pod kątem 160 stopni, co jest bardzo szerokim kątem umożliwiającym odsunięcie otwartych drzwi od sąsiedniej powierzchni, gdy są otwarte. Ze względu na siłę potrzebną do utrzymania ciężaru frontów, zawias J160 jest większy od standardowych propozycji. Również dzięki temu, zgodnie z wymaganiami branży, konstruktorzy byli w stanie zmieścić w środku zintegrowany mechanizm miękkiego domyku. W tym wypadku jest to cecha premium, która zapewnia płynny, kontrolowany ruch zamykania. Wbudowany hamulec eliminuje również ryzyko trzaskania ciężkimi drzwiami lub przytrzaśnięcia palców. J160 mimo swojej wielkości jest dedykowany do frontów, których grubość wynosi od 18mm do 36mm dzięki czemu nadaje się do paneli dekoracyjnych często stosowanych jako drzwi ukryte, np. ukryte w linii zabudowy mebli, spiżarnie, czy w garderobach.

 

Zawiasy do ciężkich frontów meblowych

 

 

Zawiasy do ciężkich frontów meblowych

 

Ostatnią, ale nie mniej ciekawą propozycją do ciężkich frontów jest zawias ukryty włoskiej firmy EB. W ostatnim czasie zawiasy ukryte sa bardzo popularne nie tylko w meblach, gdzie front mamy z wykonany płyty, również jest on dedykowany, z odpowiednimi adapterami, do ramek aluminiowych, które w chwili obecnej są bardzo popularne. Zawiasy ukryte do standardowego udźwigu (około 18kg na front) posiadają w ofercie np. Grass jako Tiomos H (Hidden), oraz Salice (Air), ale tylko EB posiada dwa rodzaje zawiasów tego typu i jako jedyny posiada w ofercie zawias do dużego udźwigu. Do 18kg – Ankor DS., oraz Ankor DS.-30. Jak już nazwa sugeruje jest on dedykowany do frontów o wadze maksymalnej 30kg. Ankor to pełna propozycja do różnych typów otwierania. Możemy znaleźć tu zawiasy z hamulcem, jak i do frontów bezuchwytowych, czyli tzw. tipon. Ankor występuje w dwóch kolorach, niklowany, oraz ciemny, dzięki czemu daje więcej możliwości w projektowaniu.

 

Zawiasy do ciężkich frontów meblowych

 

Zawiasy do ciężkich frontów meblowych

Gamma Fittings Sp. z o.o.
15-545 Białystok, ul. K.Ciołkowskiego 24/2
rafal@gammafittings.pl
Tel +48 784 874 809

W naszej ofercie
zawiasy grass
zawias chemoodporny
zawias MB-2000
zawias laboratoryjny
zawias chemoodporny Grass
Polecane strony
GRASS
HETAL
SUGATSUNE
Ponadto w naszej ofercie: szuflada Vionaro, szuflada Nova Pro, szuflada Scala, szuflada DWD, szuflada DWD XP, podnośniki Kinvaro, prowadnice Dynamoov, prowadnice Dynapro, System Tipmatic Soft-Close, Tiomos, Kinvaro D, Tiomos H, zawiasy Tiomos, Nova Pro Scala, szuflada Grass, prowadnice Grass, okucia Grass, okucia Hetal, akcesoria Grass, akcesoria Hetal, zawiasy Grass, szuflada Grass, prowadnice Grass, systemy narożne Grass, nerki Grass, klapy Grass, podnośniki Grass, zawieszki Grass, zawieszki Hetal, zawiasy Tiomos, zawiasy Nexis, zawiasy chemoodporne, zawiasy specjalne, zawiasy MB, szuflada Vionaro, szuflada Nova Pro, szuflada Scala, szuflada Deluxe, szuflada Classic, szuflada DWD, szuflada DWD XP, podnośniki Kinvaro, klapy Kinvaro, podnośniki klapowe Grass, prowadnice Dynamoov, prowadnice Dynapro, zawieszki SH, Quaturis nerka, Quaturis karuzela, systemy narożne nerka, systemy narożne nerka Quaturis,systemy narożne karuzela, systemy narożne karuzela Quaturis, organizator Tavinea, organizator Tavinea Sorto, organizator Tavinea Optima, organizator Sorto, organizator Optima, System Tipmatic Soft-Close, System Tipmatic, System Soft-Close, zawias Tiomos do klap, Tiomos H, Tiomos hiden, Tiomos night, Kinvaro D-M, Kinvaro D-S, Kinvaro D, Quaturis 71, Quaturis L, Nova Pro, Nova Pro Scala, Vionaro, Integra Top, Tipmatic, Soft Close, sensomatic,Tavinea 91, DWD, DWD XP, Grass, Hetal, Mirro, Tiomos M9, Tiomos M0, Nexis Mirro, zawias klasyczny, zawias retro, Scala Cristal, Scala Cristal plus, Vionaro ID, Grass płytka montażowa, Grass płytka nośna, Grass blacha montażowa, Hetal płytka montażowa, Hetal płytka nośna, Hetal blacha montażowa, wiertarki Grass, Maszyny Grass, Tecmator, Tecmator RP, Tecmator RM, Tecmator ZP, Tecmator ZMV, Ganileos.
Szanowny Gościu

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie zgody poprzez kliknięcie na przycisk „wyrażam zgodę”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i może być cofnięte w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

25 maja 2018 roku zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej wejdzie w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych. W związku z tym, informujemy o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Jakich danych dotyczy zgoda?

Zgoda dotyczy danych osobowych, które są zbierane w ramach korzystania przez użytkownika ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności strony internetowej GammeFittings.pl, w tym zapisywanych w plikach cookies, oraz w trakcie przesyłana zapytania do naszej firmy poprzez formularz kontaktowy<br>

- Imię Nazwisko
- Nazwa firmy
- Adres IP

Kto będzie administratorem Twoich danych osobowych?

Administratorami Twoich danych będzie:

Gamma Fittings Sp. z o.o.
ul. K.Ciołkowskiego 24/2, 15-545 Białystok
NIP 542 323 90 18

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane osobowe?

Przetwarzamy te dane w celach :

- Kontaktu, odpowiedzi na wiadomości email,
- Zawarcia i wykonania umowy,
- Wykonania usługi,
- Wykonania przypadających nam obowiązków prawnych,
- Ustalenia obrony i dochodzenia roszczeń,
- Marketingu bezpośredniego,
- Statystyk oglądalności strony internetowej

Komu zgodnie z prawem możemy przekazać Twoje dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania w przypadku wystąpienia przez nich z wnioskiem do naszej firmy.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, poprawienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wycofanie zgody na przetwarzanie danych można zrobić korzystając z poniższego kontaktu.

Drogą elektroniczną:
E-mail: biuro@gammafittings.pl

Korespondencyjnie:
Gamma Fittings Sp. z o.o.
ul. K.Ciołkowskiego 24/2, 15-545 Białystok
Z dopiskiem: „OCHRONA DANYCH”.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Podane przez państwa dane osobowe przetwarzamy w następujących celach:

- Zawarcia i wykonania umowy,
- Wykonania usługi,
- Wykonania przypadających nam obowiązków prawnych,
- Ustalenia obrony i dochodzenia roszczeń,
- Marketingu bezpośredniego.

Podane dane zbierane i przetwarzane są przez nas tylko w zakresie niezbędnym do realizacji celów do jakich zostały zebrane oraz tych wynikających z przepisów prawa.