Nova Pro Scala
zawias chemoodporny
Vionaro
DWD XP
Tavinea Sorto
Wszystkie wspaniałe rzeczy w meblarstwie są proste i mogą być wyrażone pojedyńczym słowem: estetyka, jakość, ponadczasowość, innowacyjność,... GRASS

Zawiasy NexisZawiasy meblowe Grass – Nexis

 

Linia Nexis to zawiasy typu click-on, oraz coraz rzadziej używana linia slide-on. Niezawodne zawiasy z dużym wyborem kąta otwarcia od 95° do 170° poradzą sobie z każdym projektem. Seria zawiera dużą ilość zawiasów do zastosowania specjalnego jak np. dla kąta ujemnego. Ze względu na sposób otwierania możemy je podzielić na dwa rodzaje: 

- zawias ze sprężyną
- zawias Tipmatic (bez sprężyny, do frontów bezuchwytowych)

Najpopularniejszym zawiasem jest Nexis 04. Jest to zawias z kątem otwarcia 100°. Oczywiście ze wszystkimi możliwościami jeśli chodzi o rodzaj nałożenia (nakładane, bliźniacze i wpuszczane). Dwa rodzaje pod względem sposobu otwierania, ze sprężyną i bez sprężyny (tipmatic). 

 

zawiasy grass nexis

Dużo mniej popularnym, przez wzgląd na występowanie tylko w wersji nakładanej i bliźniaczej, jest wersja Nexis 22, z kątem otwarcia 110°. 

 

zawiasy grass nexis

A także Nexis 29, który również ma te same możliwości jeśli chodzi o rodzaj nałożenia.

 

zawiasy grass nexis

 

Nexis 65 to jedyna propozycja dla frontów z szerokim kątem otwarcia, bo aż 170°. Dodatkowo zawias można stosować w połączeniu z szufladą wewnętrzną. Dzięki zerowemu uskokowi możemy otworzyć szufladę bez kolizji z frontem. Maksymalna grubość frontu w tym przypadku to 26mm.

 

zawiasy grass nexis

 

Do grubych frontów możemy użyć zawiasu Nexis 05, z kątem otwarcia 95°. Maksymalna grubość frontu to 30mm.

 

zawiasy grass nexis

 

A także Nexis 25, z puszką o średnicy 40mm. W tym wypadku maksymalna grubość frontu może wynosić 36mm.

 

zawiasy grass nexis

 

Nexis 10 możnaby nazwać odpowiednikiem zawiasu Tiomos M9, czyli z zastosowaniem do cienkich frontów. W wersji Nexis możemy go użyć do frontów o grubości minimalnej 13mm. Zawias ma puszkę z głębokością wiercenia 10,5mm.

 

zawiasy grass nexis

 

Oczywiście w tej grupie możemy znaleźć pełną gamę zawiasów kątowych, od +20° do -45°. Z możliwością ustawienia frontu, bliźniacze i wpuszczane, dedykowane do grubości frontu od 16mm do 30mm.

 

zawiasy grass nexis

 

Nexis 05/90/4 to zawias równoległy. Występuje tylko w wersji wpuszczanej.

 

zawiasy grass nexis

 

Do łączenia frontów w zabudowie narożnej używamy zawiasu Nexis PCC (Pie Cut Corner).

 

zawiasy grass nexis

 

Nexis 17. Kąt otwarcia 95°. Jedyny zawias w grupie Nexis, który posiada puszkę 26mm. Trzy rodzaje nałożenia. Wersja ze sprężyną. Możliwość dołożenia hamulca tylko poprzez dodatkowy element. Standardowy adapter nie jestkompatybilny z tym zawiasem.

 

zawiasy grass nexis

 

W ofercie znajdziemy również zawias do bardzo popularnych w obecnym czasie wąskich ramek aluminiowych. Nexis 17 AL, bo o nim mowa, jest dedykowany do ram o maksymalnej grubości 20mm. Jest to zawias ze sprężyną, z trzema możliwościami nałożenia (nakładany, bliźniaczy, wpuszczany).

 

zawiasy grass nexis

 

Nexis 17 Flexible, jest nietypowym zawiasem do ram aluminiowych. Stosowany jest do profili otwartych, które również można zamówić w Grass. Zawias nie wymaga frezowania w ramie. Tak jak w przypadku swojego poprzednika jest to zawias ze sprężyną, z trzema możliwościami nałożenia (nakładany, bliźniaczy, wpuszczany).

 

zawiasy grass nexis

 

Do frontów szklanych mamy trzy propozycje w tej grupie zawiasów. Pierwsza to Nexis 17 GL. Zawias wymaga ingerencji w strukturę szkła. Średnica otworu jaki należy wywiercić w szkle, aby prawidłowo zamontować zawias to 26mm. Posiada zewnętrzną, ozdobną płytkę w kształcie okrągłym lub owalnym. Do wyboru kilka kolorów. Przeznaczony do szkła o grubości od 4mm do 6mm.

 

zawiasy grass nexis

 

Nexis 07 Mirro jest zawiasem, który jest dedykowany do luster. Zawias łączymy z adapterem na śrubie mimośrodowej. Dzięki czemu połączenie jest stabilne i bezpieczne. Pierwsze na co można zwrócić uwagę to łatwość montażu zawiasu do frontu. Adapter jest przyklejany do szkła, więc nie ma potrzeby ingererowania w jego strukturę. Poprzez ustawienie odpowiedniej odległości adapteru od krawędzi frontu decydujemy o rodzaju nałożenia frontu. Zawias występuje w wersji ze sprężyną, jak i do frontów bezuchwytowych (Tipmatic).

 

zawiasy grass nexis

 nbsp;

Zawias Nexis 07/-15 Mirro jest zawiasem kątowym do lustra o takich samych parametrach i możliwościach jak poprzednik, z możliwością kątowego ustawienia frontu.

 

zawiasy grass nexis

 

W przypadku zawiasów Nexis, soft-close (spowalniacz) nie jest wbudowany w zawiasie, a jest opcjonalnym adapterem doczepionym do puszki zawiasu, lub ramienia. Standardowo do większości zawiasów dedykowany jest z opcją doczepienia do puszki. Przez wzgląd na swoją budowę jedynie zawiasy Nexis 65 (z kątem otwarcia 170°), oraz Nexis Mirro, posiadają swoje wersje, które zakłada się na ich ramiona. Wszystkie wersje hamulca (potocznie nazywany „szminką”) posiadają regulację momentu w którym przy zamykaniu hamulec się uaktywnia, co można nazwać siłą domyku.

 

zawiasy grass nexis

 

 

zawiasy grass nexis

 

 

zawiasy grass nexis

 

Innym rodzajem hamulca jest sam sztyft (soft-close pin). Możemy go zamontować jako samodzielny amortyzator w uprzednio wywierconym otworze we frontowej części korpusu (czoło korpusu), lub w dodatkowym adapterze, który przykręcamy we wnętrzu szafki.

 

zawiasy grass nexis

 

Zawiasy Nexis posiadają pełną regulację w trzech płaszczyznach. Regulacja boczna i głębokości znajduje się na ramieniu zawiasu, natomiast regulacja wysokości na prowadniku. Tutaj wybór również jest ogromny. Możemy wyróżnić dwie podstawowe grupy: prowadnik krzyżakowy i prowadnik liniowy. Obie wersje możemy dobrać do własnych preferencji i potrzeb wg. wysokości i sposobu montażu (wkręty do drewna, wciskane, czy wkręty euro). Różne są również możliwości jeśli chodzi o samą regulację. Najprostrza na zasadzie tzw. fasolek, czyli wydłużone otwory na wkręty. Regulacja odbywa się w sposób ręczny poprzez poluzowanie wkrętów montażowych i przestawienie prowadnika na odpowiednią wysokość. Prostsza i dokładniejsza jest regulacja na śrubie ślimakowej.

 

Nie będziemy przedstawiać całej linii slide-on, ponieważ poza kilkoma wyjątkami jest ona bardzo podobna do click-on. Omówimy tylko te nietypowe rozwiązania, które nie występują w poprzedniej wersji.

 

Pierwszym wartym uwagi zawiasem z grupy slide-on jest Nexis 05/90/0. Jest to zawias równoległy z krótkim ramieniem. Znajdzie on zastosowanie w konstrukcjach ramowych z wąską listwą czołową, gdzie długość ramienia zawiasu nie pozwala na zastosowanie standardowego zawiasu równoległego. Szerokość ramy jaka jest nam potrzebna do zamocowania zawiasu nie może być mniejsza niż 30mm.

 

zawiasy grass nexis

 

Zawias Nexis 70 posiada kąt otwarcia 270°. Jest zawiasem nakładanym, jednoprzegubowym. Do wyboru dwa rodzaje, do frontów o grubości od 15 do 21mm, lub od 15 do 18mm. Zamiast sprężyny posiada zatrzask.

 

zawiasy grass nexis

 

Nexis 73 jest podobny w budowie do poprzednika. Jest również zawiasem przegubowym z kątem otwarcia 270°. Wyróżniamy nakładany lub bliźniaczy. Dedykowany do frontów o grubości od 15 do 21mm. Zatrzask zamiast sprężyny.

 

zawiasy grass nexis

 

Nexis 80 i Nexis 83 to odpowiedź na ozdobne zawiasy taśmowe retro. Wersja Grass to jedyne zawiasy puszkowe na rynku, które również posiadają ozdobny trzpień i dodatkowo mają możliwość regulacji w trzech płaszczyznach. Dzięki temu są często stosowane przez producentów mebli klasycznych.

 

Nexis 80 wymaga podfrezowania frontu. Posiada kilka wersji wykończenia (bez trzpienia, z trzpieniem prostym, z trzpieniem ozdobnym). Kąt otwarcia 180°. Kolory do wyboru to niklowany, postarzany mosiądz (brunirowane), oraz złoty. Przeznaczony do frontów o grubości od 16mm do 19mm.

 

zawiasy grass nexis

 

zawiasy grass nexis

 

zawiasy grass nexis

 

Nexis 83 występuje w kolorze postarzany mosiądz (brunirowane). Posiada kąt otwarcia 270°. Nie wymaga podfrezowania frontu. Przeznaczony do frontów o grubości od 16mm do 19mm.

 

zawiasy grass nexis

 

zawiasy grass nexis

 

zawiasy grass nexis

 

zawiasy grass nexis

 

To tylko część oferty Grass. Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem.

Gamma Fittings Sp. z o.o.
15-545 Białystok, ul. K.Ciołkowskiego 24/2
rafal@gammafittings.pl
Tel +48 784 874 809

W naszej ofercie
zawiasy grass
zawias chemoodporny
zawias MB-2000
zawias laboratoryjny
zawias chemoodporny Grass
Polecane strony
GRASS
HETAL
SUGATSUNE
Ponadto w naszej ofercie: szuflada Vionaro, szuflada Nova Pro, szuflada Scala, szuflada DWD, szuflada DWD XP, podnośniki Kinvaro, prowadnice Dynamoov, prowadnice Dynapro, System Tipmatic Soft-Close, Tiomos, Kinvaro D, Tiomos H, zawiasy Tiomos, Nova Pro Scala, szuflada Grass, prowadnice Grass, okucia Grass, okucia Hetal, akcesoria Grass, akcesoria Hetal, zawiasy Grass, szuflada Grass, prowadnice Grass, systemy narożne Grass, nerki Grass, klapy Grass, podnośniki Grass, zawieszki Grass, zawieszki Hetal, zawiasy Tiomos, zawiasy Nexis, zawiasy chemoodporne, zawiasy specjalne, zawiasy MB, szuflada Vionaro, szuflada Nova Pro, szuflada Scala, szuflada Deluxe, szuflada Classic, szuflada DWD, szuflada DWD XP, podnośniki Kinvaro, klapy Kinvaro, podnośniki klapowe Grass, prowadnice Dynamoov, prowadnice Dynapro, zawieszki SH, Quaturis nerka, Quaturis karuzela, systemy narożne nerka, systemy narożne nerka Quaturis,systemy narożne karuzela, systemy narożne karuzela Quaturis, organizator Tavinea, organizator Tavinea Sorto, organizator Tavinea Optima, organizator Sorto, organizator Optima, System Tipmatic Soft-Close, System Tipmatic, System Soft-Close, zawias Tiomos do klap, Tiomos H, Tiomos hiden, Tiomos night, Kinvaro D-M, Kinvaro D-S, Kinvaro D, Quaturis 71, Quaturis L, Nova Pro, Nova Pro Scala, Vionaro, Integra Top, Tipmatic, Soft Close, sensomatic,Tavinea 91, DWD, DWD XP, Grass, Hetal, Mirro, Tiomos M9, Tiomos M0, Nexis Mirro, zawias klasyczny, zawias retro, Scala Cristal, Scala Cristal plus, Vionaro ID, Grass płytka montażowa, Grass płytka nośna, Grass blacha montażowa, Hetal płytka montażowa, Hetal płytka nośna, Hetal blacha montażowa, wiertarki Grass, Maszyny Grass, Tecmator, Tecmator RP, Tecmator RM, Tecmator ZP, Tecmator ZMV, Ganileos.
Szanowny Gościu

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie zgody poprzez kliknięcie na przycisk „wyrażam zgodę”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i może być cofnięte w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

25 maja 2018 roku zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej wejdzie w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych. W związku z tym, informujemy o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Jakich danych dotyczy zgoda?

Zgoda dotyczy danych osobowych, które są zbierane w ramach korzystania przez użytkownika ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności strony internetowej GammeFittings.pl, w tym zapisywanych w plikach cookies, oraz w trakcie przesyłana zapytania do naszej firmy poprzez formularz kontaktowy<br>

- Imię Nazwisko
- Nazwa firmy
- Adres IP

Kto będzie administratorem Twoich danych osobowych?

Administratorami Twoich danych będzie:

Gamma Fittings Sp. z o.o.
ul. K.Ciołkowskiego 24/2, 15-545 Białystok
NIP 542 323 90 18

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane osobowe?

Przetwarzamy te dane w celach :

- Kontaktu, odpowiedzi na wiadomości email,
- Zawarcia i wykonania umowy,
- Wykonania usługi,
- Wykonania przypadających nam obowiązków prawnych,
- Ustalenia obrony i dochodzenia roszczeń,
- Marketingu bezpośredniego,
- Statystyk oglądalności strony internetowej

Komu zgodnie z prawem możemy przekazać Twoje dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania w przypadku wystąpienia przez nich z wnioskiem do naszej firmy.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, poprawienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wycofanie zgody na przetwarzanie danych można zrobić korzystając z poniższego kontaktu.

Drogą elektroniczną:
E-mail: biuro@gammafittings.pl

Korespondencyjnie:
Gamma Fittings Sp. z o.o.
ul. K.Ciołkowskiego 24/2, 15-545 Białystok
Z dopiskiem: „OCHRONA DANYCH”.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Podane przez państwa dane osobowe przetwarzamy w następujących celach:

- Zawarcia i wykonania umowy,
- Wykonania usługi,
- Wykonania przypadających nam obowiązków prawnych,
- Ustalenia obrony i dochodzenia roszczeń,
- Marketingu bezpośredniego.

Podane dane zbierane i przetwarzane są przez nas tylko w zakresie niezbędnym do realizacji celów do jakich zostały zebrane oraz tych wynikających z przepisów prawa.