Nova Pro Scala
zawias chemoodporny
Vionaro
DWD XP
Tavinea Sorto
Wszystkie wspaniałe rzeczy w meblarstwie są proste i mogą być wyrażone pojedyńczym słowem: estetyka, jakość, ponadczasowość, innowacyjność,... GRASS

Zawiasy TiomosZawiasy meblowe Grass - Tiomos

Najliczniejsza grupa zawiasów nosi nazwę Tiomos. Jest to zawias, który w 2010 roku zdobył prestiżową nagrodę Reddot Design. Jest ona uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, z kilkoma tysiącami zgłoszeń każdego roku i jury złożonym z uznanych ekspertów. Nagroda ta często jest nazywana nawet „Oscarem designu”. 

 

zawiasy tiomos

 

Grupa zawiasów Grass - Tiomos jest największą i zarazem najczęściej używaną linią zawiasów Grass na świecie. Taką popularność zawdzięcza wielu swoim cechom. Przede wszystkim jest to grupa, która pozwala nam na niebywałą swobodę w wyborze materiału z którego chcemy wykonać front. Tak naprawdę nie ma chyba takiego, który nie możemy zaadaptować. Mamy do wyboru: płyta wiórowa, mdf, drewno, szkło, ramka aluminiowa, beton, spiek, aluminium, HPL, itp. Oferta Tiomos obejmuje rozwiązania szerokokątne i zawiasy z serii M. Tiomos M0 do cienkich frontów od 6mm do 10mm bez otworu pod puszkę, Tiomos M9 do frontów o grubości od 12mm do 28mm, oraz Tiomos Mirro do drzwi szklanych i lustrzanych. . Krótko mówiąc: Tiomos spełnia wszystkie wymagania, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom współczesnych producentów mebli. Ale po kolei.

tandardową linią zawiasów jest Tiomos 110°

 

zawiasy tiomos

Jedną z ciekawszych cech tego systemu zawiasów jest zintegrowany  hamulec. Wbudowany w ramieniu posiada trójstopniową regulację jego siły. Dzięki temu rozwiązaniu zamykanie następuje równomiernie i płynnie w każdej jego fazie, bez względu na wielkość i waga frontu. Hamulec (wg. nazewnictwa Grass – Soft-Close) jest bardzo czuły. Uaktywnia się już przy kącie otwarcia 20°. I co bardzo ważne, regulacja odbywa się zupełnie beznarzędziowo. A ergonomiczny zatrzask pozwala na łatwe odpięcie i zapięcie zawiasu względem prowadnika.

 

zawiasy tiomos

Tiomos posiada cztery, a nie trzy jak w przypadku innych producentów, rodzaje nałożenia na korpus. W standardowych ofertach możemy wyróżnić: nakładany, bliźniaczy, oraz wpuszczany. Tiomos posiada czwarty rodzaj, z pełnym nałożeniem. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy je zastosować do mebli w których grubość korpusu może dochodzić nawet do 24mm.

 

zawiasy tiomos

Kolejną cechą, za sprawą której Tiomos wyprzedza konkurencję, jest nowa kinematyka. Sprawia ona, że front mebla otwiera się niezwykle lekko. A dodatkowo pozwala nam na zminimalizowanie szczelin między nimi  nawet poniżej 1mm, bez obawy o kolizję przy otwieraniu.

 

zawiasy tiomos

Standardowe zawiasy Grass - Tiomos wyróżniają się ciekawą stylistyką. Zwiększenie długości ramienia o 30% dodaje smukłości w ich wyglądzie i jednocześnie poprawia stabilność zawiasu. 

 

zawiasy tiomos

Wybór zawiasów Grass pozwala na bardzo dużą elastyczność w projektowaniu. Oprócz stworzenia szerokiej oferty rozwiązań do różnych frontów, konstruktorzy Grass także  umożliwili klientom wybór sposobu otwierania frontu. Możemy tu wyróżnić: 
- zawias Soft-Close, tzw. cichy domyk
- zawias ze sprężyną
- zawias Tipmatic (bez sprężyny, do frontów bezuchwytowych)
- zawias Tipmatic Plus (z odwrotną sprężyną. Również stosowany do frontów bezuchwytowych)

Inżynierowie w Grass tworząc linię Tiomos bacznie obserwowali potrzeby klientów. Dzięki temu udało im się stworzyć kompletne i doskonałe narzędzie, które daje jeszcze większą swobodę w projektowaniu i wykonaniu mebli. Znajdziemy tu zawiasy: 
Tiomos 110° i Tiomos 120° – nakładane, bliźniacze, wpuszczane, oraz z pełnym nałożeniem.

 

zawiasy tiomos

 

zawiasy tiomos

Tiomos 160°. Jedną z ich cech jest szeroki kąt otwarcia. Dzięki zerowemu uskokowi idealnie sprawdza się w szafach z szufladami wewnętrznymi.

 

zawiasy tiomos

 

Tiomos 95° do frontów profilowych i pogrubionych. Maksymalna grubośc frontu 36mm.

 

zawiasy tiomos

 

Tiomos AL. Jest to zawias do wąskich ramek aluminiowych.

 

zawiasy tiomos

 

- całą gamę zawiasów kątowych. Od kąta -15°, -30°, -45°, +30°, +37°,+45°. Jeśli mimo wszystko nie znajdziemy odpowiedniego kąta otwarcia, możemy również skorzystać z pomocy podkładek kątowych pod prowadnik. Mają one wartości -5° i +5°, lub samych prowadników o różnej wysokości i kątem +20°.

 

zawiasy tiomos

Tiomos równoległy nakładany - 90A i Tiomos równoległy wewnętrzny - 90E. 

 

zawiasy tiomos

 

Tiomos 100°. Stosowany do lodówek ze względu na jego grubość. Wynosi ona tylko 18mm.

 

zawiasy tiomos

 

Tiomos PCC (Pie Cut Corner). Zawias łączący narożne fronty. Jest nazywany powszechnie zawiasem uzupełniającym.

 

zawiasy tiomos

 

Tiomos Mini. Kąt otwarcia 95°. Jedyny zawias w grupie Tiomos, który ma puszkę 26mm.

 

zawiasy tiomos

 

Tiomos GL Mini. Zawias do szkła. Posiada zewnętrzną, ozdobną płytkę w kształcie okrągłym lub owalnym. Do wyboru kilka kolorów.

 

zawiasy tiomos

 

Tiomos Mirro. Zawias do szkła i luster. Jego uniwersalność zastosowania polega na odpowiednim doborze adaptera. Do powierzchni lustrzanych i nie tylko dedykowany jest adapter wykonany ze stali nierdzewnej, a do szkła przeźroczystego ozdobny adapter o estetycznie wykończonym pokryciu znalowym. W obu przypadkach zawias łączymy z adapterem na śrubie mimośrodowej. Dzięki czemu połączenie jest stabilne i bezpieczne. Pierwsze na co można zwrócić uwagę to łatwość montażu zawiasu do frontu. Adapter jest przyklejany do szkła, więc nie ma potrzeby ingererowania w jego strukturę. Poprzez ustawienie odpowiedniej odległości adapteru od krawędzi frontu decydujemy o rodzaju nałożenia frontu.

 

zawiasy tiomos

 

zawiasy tiomos

 

zawiasy tiomos

Tiomos M9. Zawias do cienkich frontów, oraz do uciosów. Nazwa wzięła się od głębokości na jaką należy wywiercić otwór pod puszkę – 9mm. Stosuje się go do frontów o grubości od 12mm do 28mm. Szerzej o tym zawiasie napiszemy w kolejnym materiale.

 

zawiasy tiomos

 

Tiomos M0. Jest to kolejny zawias do cienkich frontów. Jest to jedyny tego typu zawias meblowy na rynku, który nie posiada puszki i jest stosowany do frontów o grubości już od 6mm. Również o nim napiszemy więcej w kolejnym materiale.

 

zawiasy tiomos

 

Wszystkie wymienione wyżej zawiasy Tiomos, w odpowiedniej wersji posiadają regulowany, wbudowany w ramieniu hamulec Soft-Close. Wyjątkiem są tylko zawiasy do lodówki, PCC, oraz Mini. Zawiasy w standardzie występują w kolorze niklowanym. Jednak w ostatnim czasie, idąc z prądem aktualnych trendów w meblarstwie, Grass do swojego portfolio dodał również drugą linię kolorystyczną – Tiomos NIGHT. Jest ona dostępna w wybranych modelach zawiasów Tiomos.

 

zawiasy tiomos

 

Do poprawnego montaży zawiasu w korpusie potrzebujemy również prowadnika, czyli elementu jaki przykręcamy do korposu i łączymy z zawiasem. Tutaj wybór również jest ogromny. Możemy wyróżnić dwie podstawowe grupy: prowadnik krzyżakowy i prowadnik liniowy. Obie wersje możemy dobrać do własnych preferencji i potrzeb wg. wysokości i sposobu montażu (wkręty do drewna, wciskane, czy wkręty euro). Różne są również możliwości jeśli chodzi o samą regulację. Najprostrza na zasadzie tzw. fasolek, czyli wydłużone otwory na wkręty. Regulacja odbywa się w sposób ręczny. Prostrza i dokładniejsza jest regulacja na śrubie ślimakowej.

 

zawiasy tiomos

 

Oprócz szeroko rozumianych standardowych prowadników, w ofercie również znajdziemy prowadniki nietypowe, np. wcześniej wspomniane kątowe, oraz do konstrukcji ramowych. Konstruktorzy w Grass, wiedząc, że sam zawias z powodu swojej długości ma pewne ograniczenia postanowili dodać do oferty prowadników również takie, które dzięki swojej nietypowej budowie mogą swoją funkcją uzupełniać ofertę tej grupy zawiasów. Takim uzupełnieniem jest właśnie prowadnik do konstrukcji ramowych. Znajdzie on zastosowanie w konstrukcjach ramowych z wąską listwą czołową, gdzie długość ramienia zawiasu nie pozwala na zastosowanie zawiasu równoległego.

 

zawiasy tiomos

 

Oprócz typowych zawiasów do frontów w grupie Tiomos w ostatnich latach pojawiły się również propozycje, które wcześniej były domeną włoskich producentów. Chodzi oczywiście o zawiasy barkowe, oraz ukryte.

 

Zawias barkowy, inaczej zawias do klap zewnątrz jest niewidoczny, a dzięki jego specyficznej konstrukcji, front po otwarciu tworzy z dolnym wieńcem szafki jedną, prostą płaszczyznę. Jego nazwa potoczna wzięła się od jednego z elementów dawnych zabudów typu meblościanka, barku.

 

zawiasy tiomos

 

Jest to zawias puszkowy, z puszką o średnicy 35mm, czyli taką samą jaką ma większość zawiasów w tej grupie. Dzięki wpuszczeniu go w płytę nie zmniejsza powierzchni szafki, ani nie przeszkadza w jej zagospodarowaniu. W komplecie z podnośnikiem barkowym Kinvaro D tworzy bardzo ciekawy system otwierania.

 

zawiasy tiomos

 

Konstruktorzy zawiasu Tiomos barkowy ponownie wyszli przed szereg podobnych mu rozwiązań. Konkurencja ma dość ograniczone możliwości jeśli chodzi o zastosowanie tego rozwiązania do różnych grubościach frontu. Standardowo zawiasy te stosuje się do frontów o grubości od 18mm do 28mm. Grass wprowadził dwa rodzaje zawiasu barkowego. Pierwszy, standardowy, stosowany do frontów o grubości od 14mm do 21mm. Druga opcja to zawias, dzięki któremu będziemy mogli zastosować front, którego grubość może dochodzić nawet do 30mm.

 

Dodatkowym atutem tych zawiasów jest możliwość regulacji w trzech płaszczyznach.

 

zawiasy tiomos

 

Wersje kolorystyczne jakie mamy do wyboru to niklowany, oraz tzw. Night (ciemny).

 

zawiasy tiomos

 

Tiomos H (Tiomos Hidden) to ostatnia z nowości, które możemy znaleźć w ofercie Grass. A jednocześnie jest to pierwszy zawias, który jest całkowicie ukryty w korpusie i froncie mebla. Zawias ten powstał z myślą o klientach, którzy chcą wyrazić swoją osobowość poprzez spersonalizowane projekty mebli, w których maksymalizuje się wygodę i funkcjonalność okuć przy jednoczesnej próbie ich ukrycia, aby nie zakłucały one linii bryły mebla.

 

zawiasy tiomos

 

Są one bardzo popularne w ostatnim czasie z powodu ich wszechstronnym zastosowaniom. Dedykowane są one nie tylko do frontów z płyty, czy drewna, ale również do wąskich ramek aluminiowych.

 

zawiasy tiomos

 

Stabilność konstrukcji aluminiowej i poprawne osadzenie zawiasów we froncie zawdzięczamy specjalnym kątownikom, które otrzymujemy w komplecie razem z dwoma zawiasami. Zawias posiada regulację w trzech płaszczyznach. Ich maksymalny udźwig przypadający na jeden front to 17kg. Występuje w dwóch wersjach: ze spowalniaczem Soft-Close, oraz do frontów bezuchwytowych – Tipmatic Plus (odwrotna sprężyna). Dostępne wersje kolorystyczne to nikiel, oraz wersja Night (czarny). Kąt otwarcia frontu w przypadku tych zawiasów to 105º.

 

zawiasy tiomos

 

Podsumowując, system zawiasów Tiomos to ścisła, światowa czołówka. Zastosowanie najwyższej jakości materiałów i najnowocześniejszych metod produkcji gwarantuje taką samą najwyższą jakość produktu, do jakiej przyzwyczajeni są klienci z innych produktów GRASS.

Gamma Fittings Sp. z o.o.
15-545 Białystok, ul. K.Ciołkowskiego 24/2
rafal@gammafittings.pl
Tel +48 784 874 809

W naszej ofercie
zawiasy grass
zawias chemoodporny
zawias MB-2000
zawias laboratoryjny
zawias chemoodporny Grass
Polecane strony
GRASS
HETAL
SUGATSUNE
Ponadto w naszej ofercie: szuflada Vionaro, szuflada Nova Pro, szuflada Scala, szuflada DWD, szuflada DWD XP, podnośniki Kinvaro, prowadnice Dynamoov, prowadnice Dynapro, System Tipmatic Soft-Close, Tiomos, Kinvaro D, Tiomos H, zawiasy Tiomos, Nova Pro Scala, szuflada Grass, prowadnice Grass, okucia Grass, okucia Hetal, akcesoria Grass, akcesoria Hetal, zawiasy Grass, szuflada Grass, prowadnice Grass, systemy narożne Grass, nerki Grass, klapy Grass, podnośniki Grass, zawieszki Grass, zawieszki Hetal, zawiasy Tiomos, zawiasy Nexis, zawiasy chemoodporne, zawiasy specjalne, zawiasy MB, szuflada Vionaro, szuflada Nova Pro, szuflada Scala, szuflada Deluxe, szuflada Classic, szuflada DWD, szuflada DWD XP, podnośniki Kinvaro, klapy Kinvaro, podnośniki klapowe Grass, prowadnice Dynamoov, prowadnice Dynapro, zawieszki SH, Quaturis nerka, Quaturis karuzela, systemy narożne nerka, systemy narożne nerka Quaturis,systemy narożne karuzela, systemy narożne karuzela Quaturis, organizator Tavinea, organizator Tavinea Sorto, organizator Tavinea Optima, organizator Sorto, organizator Optima, System Tipmatic Soft-Close, System Tipmatic, System Soft-Close, zawias Tiomos do klap, Tiomos H, Tiomos hiden, Tiomos night, Kinvaro D-M, Kinvaro D-S, Kinvaro D, Quaturis 71, Quaturis L, Nova Pro, Nova Pro Scala, Vionaro, Integra Top, Tipmatic, Soft Close, sensomatic,Tavinea 91, DWD, DWD XP, Grass, Hetal, Mirro, Tiomos M9, Tiomos M0, Nexis Mirro, zawias klasyczny, zawias retro, Scala Cristal, Scala Cristal plus, Vionaro ID, Grass płytka montażowa, Grass płytka nośna, Grass blacha montażowa, Hetal płytka montażowa, Hetal płytka nośna, Hetal blacha montażowa, wiertarki Grass, Maszyny Grass, Tecmator, Tecmator RP, Tecmator RM, Tecmator ZP, Tecmator ZMV, Ganileos.
Szanowny Gościu

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie zgody poprzez kliknięcie na przycisk „wyrażam zgodę”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i może być cofnięte w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

25 maja 2018 roku zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej wejdzie w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych. W związku z tym, informujemy o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Jakich danych dotyczy zgoda?

Zgoda dotyczy danych osobowych, które są zbierane w ramach korzystania przez użytkownika ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności strony internetowej GammeFittings.pl, w tym zapisywanych w plikach cookies, oraz w trakcie przesyłana zapytania do naszej firmy poprzez formularz kontaktowy<br>

- Imię Nazwisko
- Nazwa firmy
- Adres IP

Kto będzie administratorem Twoich danych osobowych?

Administratorami Twoich danych będzie:

Gamma Fittings Sp. z o.o.
ul. K.Ciołkowskiego 24/2, 15-545 Białystok
NIP 542 323 90 18

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane osobowe?

Przetwarzamy te dane w celach :

- Kontaktu, odpowiedzi na wiadomości email,
- Zawarcia i wykonania umowy,
- Wykonania usługi,
- Wykonania przypadających nam obowiązków prawnych,
- Ustalenia obrony i dochodzenia roszczeń,
- Marketingu bezpośredniego,
- Statystyk oglądalności strony internetowej

Komu zgodnie z prawem możemy przekazać Twoje dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania w przypadku wystąpienia przez nich z wnioskiem do naszej firmy.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, poprawienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wycofanie zgody na przetwarzanie danych można zrobić korzystając z poniższego kontaktu.

Drogą elektroniczną:
E-mail: biuro@gammafittings.pl

Korespondencyjnie:
Gamma Fittings Sp. z o.o.
ul. K.Ciołkowskiego 24/2, 15-545 Białystok
Z dopiskiem: „OCHRONA DANYCH”.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Podane przez państwa dane osobowe przetwarzamy w następujących celach:

- Zawarcia i wykonania umowy,
- Wykonania usługi,
- Wykonania przypadających nam obowiązków prawnych,
- Ustalenia obrony i dochodzenia roszczeń,
- Marketingu bezpośredniego.

Podane dane zbierane i przetwarzane są przez nas tylko w zakresie niezbędnym do realizacji celów do jakich zostały zebrane oraz tych wynikających z przepisów prawa.